Новопризначений Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко вважає за необхідне підтримати українського виробника в умовах кризи, що насувається через поширення коронавірусу.

Про це він заявив під час свого виступу у Верховній Раді.

«Україна і світ входять у складну економічну ситуацію. Зрозуміло, що криза є завжди очікуваною, але відбувається через непередбачені фактори. Таким фактором став коронавірус і, насправді, основні результати ми будемо бачити не зараз, а через 3-6 місяців, і це перший раз, коли світова криза створена не фінансовими факторами”, – сказав він.

За його словами, Україна, як і Євросоюз, і Сполучені Штати Америки, постраждає в першу чергу з точки зору виробництва.

«Виходячи з цього, серед пріоритетних завдань в економіці я бачу два напрямки.

Перший – підтримати і збалансувати українського виробника в ситуації, коли ринки будуть закриватися, ринки Євросоюзу будуть вводити протекціоністські заходи, і важливо зараз допомогти бізнесу (малому, середньому, великому), який має виробництво. Зберегти їм виробництво, робочі місця, заробітну плату», – підкреслив Міністр.

За словами Петрашка, другим напрямом є створення фундаментальних умов для того, щоб український бізнес в нашій країні відчував себе добре. Тоді буде і приплив іноземних інвестицій і інвестування з-за кордону. «Системні речі, які вважаю за необхідне зробити – продовження політики дерегуляції та створення умов, щоб бізнес мінімально стикався з органами влади», – додав він.

За матеріалами УНІАН.