Податківці нагадують, що отримані доходи від індивідуальної адвокатської діяльності необхідно задекларувати.

Адвокат, у разі отримання протягом 2019 року доходів від індивідуальної адвокатської діяльності, зобов’язаний подати до 1 травня 2020 року до контролюючого органу за місцем проживання Декларацію про майновий стан і доходи за 2019 рік, а також сплатити до 1 серпня 2020 року:

– податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 %;

– військовий збір за ставкою 1,5 %.

Законодавство

У разі отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання (п. 3 ст. 4 Закону „Про адвокатуру та адвокатську діяльність”).

Відповідно до п. 178.1 ст. 178 Податкового кодексу адвокати, які мають намір здійснювати адвокатську діяльність індивідуально, зобов’язані стати на облік у контролюючих органах за місцем свого постійного проживання як самозайняті особи та отримати довідку про взяття на облік згідно зі ст. 65 цього Кодексу.

Щодо Єдиного соціального внеску

Рада адвокатів України роз’яснила, що адвокат, який суміщає трудові відносини із адвокатською діяльністю, має сплачувати ЄСВ, навіть якщо такий внесок вже сплатив роботодавець.

Ставка єдиного податку для ФОП першої і другої гpупп розраховується виходячи з розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму нa 1 січня і складає в 2020 році:

для I групи – до 10% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2102 грн), тобто дo 210,20 грн,

для II групи – до 20% розміру мінімальної заробітної плати (4723 грн), тобто дo 944,60 грн,

для III групи ставка єдиного податку встановлена у відсотках від доходу:

– 3% – платники ПДВ.

– 5% – неплатники ПДВ.

За матеріалами https://biz.ligazakon.net